Jak hráli hráči na hostování a prodaní s předkupním právem

| Aktuality | Milánek

Fábio Coentrão (Sporting CP)
Fábio Coentrão nastoupil v základní sestavě v utkání Portugalského Poháru s Portem. Sporting zvítězil 1:0 a protože úvodní klání skončilo vítězstvím Porta ve stejném poměru, tak o osudu rozhodly až pokutové kopy. V nich se ukázali být lepší spoluhráči portugalského reprezentanta, kteří si tak zahrají ve finále. Fábio Coentrão ještě nebyl schopen po zranění odehrát celý zápas a proto jej trenér vystřídal ke konci základní hrací doby. Za tu doby předvedl dobrý výkon.

V ligovém klání s Boavistou opět Fábio Coentrão nastoupil od první minuty a nyní na trávníku zůstal až téměř do posledního hvizdu rozhodčího - byl střídán v 93. minutě. Sporting vyhrál opět 1:0 a portugalský obránce si připsal do sbírky další povedený výkon.
WhoScored: 7,5/10

Federico Valverde (Deportivo La Coruña)
V úterním utkání se Sevillou (0:0) se uruguayský reprezentant dostal na hřiště aý v 83. minutě a neměl tak téměř žádnou šanci, aby se zapsal do historie tohoto klání.
WhoScored: 6,0/10

V pátek se pak Deportivo utkalo s Leganés a nyní již Federico Valverde dostal od Clarence Seedorfa více prostoru. Na trávník se dostal v 56. minutě a ukázal, že se pomalu vrací do formy, když zbytečně neztrácel míče a hodně přesně přihrával. Celkově byl ale zápas hodně nudný a Deportivo si do sbírky přidalo další bezbrankovou remízu.
WhoScored: 6,5/10
AS: 1/3
Marca: 1/3

James Rodríguez (Bayern Mnichov)
V úterý bavorský celek zamířil do Leverkusenu, se kterým se utkal o finále Německého Poháru. Bayern Mnichov nakonec vyhrál 6:2, ale James Rodríguez se na hřiště dostal až v 80. minutě za rozhodnutého stavu.

Kolumbijský reprezentant se do základní sestavy vrátil v ligovém duelu s Hannoverem a patřil k nejlepším hráčům Bayernu Mnichov. Většina útočných akcí chodila právě přes něj, měl až 104 dotyků s míčem, připsal si dvě klíčové přihrávky a také tři střely (jednu na branku). Jupp Heynckes jej vystřídal v 72. minutě za stavu 1:0. Bavorský celek nakonec vyhrál 3:0.
WhoScored: 6,8/10

Lucas Silva (Cruzeiro)
On se vrátil! Lucas Silva nastoupil v základní sestavě proti celku Club Universidad de Chile, ale Cruzeiro nakonec ve třetím kole Copa Libertadores jen remizovalo 0:0. Brazilský záložník trávník opustil v 77. minutě, ale může být spokojený. V prvním poločase jeho dalekonosná střela skončila na břevně.

Lucas Silva si místo v základní sestavě udržel i ve venkovním klání s Fluminense. I když domácí hráli již od 15. minuty v oslabení, tak Cruzeiro nedokázalo v prvním poločase skórovat. O přestávce byl pak brazilský fotbalista trenérem vystřídat a nakonec jeho mužstvo prohrálo 1:0.
WhoScored: 6,3/10

Philipp Lienhart (SC Freiburg)
Philipp Lienhart se opět nedostal ani do nominace na utkání Hamburgerem SV a Freiburg prohrál 0:1.

Martin Ødegaard (Heerenveen)
Martin Ødegaard se po zlomenině nártní kůstky zapojí do tréninku až v předsezónní příprave Realu Madrid.

Vinícius Júnior (Flamengo)
V Copa Libertadores nakonec Flamengo remizovalo 1:1 se Santa Fe. Vinícius začal zápas v základní sestavě a na trávníku zůstal do 75. minuty. Tradičně byl hodně aktivní v ofenzívě, ale nedokázal si připsat branku ani asistenci. Dvakrát se rozhodl pro střelu, ale v obou případech netrefil branku. Předvedl již lepší výkony.

Lépe tomu bylo v utkání s Américou. Ve 28. minutě si Vinícius připsal na své konto asistenci. Celou dobu byl ale pro soupeře velice nebezpečný a mnohokrát se z levé strany hřiště probojoval do pokutového území, kde měl i možnosti na vstřelení branky. Trenér jej stáhl v 73. minutě a Flamengo nakonec vyhrálo 2:0.
WhoScored: 7,8/10

Zdroj: AS, Marca, WhoScored, Bild, Kicker