Jak se dařilo hráčům na hostování

| Aktuality | Milánek

Achraf Hakimi (Borussia Dortmund)
Achraf Hakimi o víkendu nstoupil na pravé straně obrany a předvedl opět velcie dobrý výkon, i když nyní neměl prsty v jediné brance mužstva, kterou vsítil Marco Reus. V defenzívě byl ale velice jistý.
Kicker: 3,5/6 (1 – nejlepší, 6 – nejhorší)
WhoScored: 7,0/10

Včera Borussia Dortmund nastoupila v Lize Mistrů s Atléticem Madrid, které oplatilo německému celku předchozí prohru a vyhrálo 2:0. Dortmund na Wanda Metropolitano vyslal na soupeřovu branku jen tři střely a dvě z toho byly z kopačky Achrafa Hakimiho. Marocký reprezentant byl hodně často u míče, ale se svými spoluhráči nedokázal výraznou převahu v držení míče přetavit na vstřelené góly.
WhoScored: 6,2/10

Andrij Łunin (Leganés)
Andrej Lunin konečně dostal příležitost a nsstoupil v základní sestavě v Copa del Rey proti Rayo Vallecanu. Je pravda, že nemohl za žádný ze dvou inkasovaných gólů, ale nutno podotknout, že na jeho branku letěly jen tři střely, což nepůsobí moc dobře. Zápas nakonec skončil remízou 2:2 a ukrajinský reprezentant na něj asi nebude vzpomínat v dobrém. Záznam naleznete zde.
Marca: 1/3
AS: 1/3

Borja Mayoral (Levante)
Po měsíci se vrátil do základní sestavy Levante, které v Copa del Rey přivítalo Lugo. Borja Mayoral se trenérovi odvděčil vynikajícím výkonem, byl hodně aktivní a vše dokázal okořenit jedinou vstřelenou brankou svého mužstva, které nakonec remizovalo 1:1. Záznam naleznete zde.
Marca: 2/3
AS: 2/3

V ligovém duelu se španělský útočník vrátil na lavičku a do hry se dostal v 61. minutě. Opět se předvedl ve velice dobrém světle a měl prsty v jediném gólu Levante, když si po přihrávce právě na něj srazil míč do vlastní sítě Ramiro Fuentes Mori. Levante nakonec remizovalo s Villarrealem 1:1. Záznam můžete shlédnout zde.
Marca: 1/3
AS: 2/3
WhoScored: 6,4/10

James Rodríguez (Bayern Mnichov)
James Rodríguez oěpt nastoupil v základní sestavě, ale opět na jiné pozici, než která mu je vlastní. V utkání s Freiburgem měl hodně defenzivních úkolů a i když si v nich nevedl zrovna špatně, tak se kvůli nim nedokázal zapojovat do útočných akcí a na první pohled bylo patrné, že s ním není něco v pořádku. Svěřenci Nika Kovače nakonec jen remizovali 1:1.
WhoScored: 7,4/10

Mateo Kovačić (Chelsea)
V Anglickém Poháru odehrál Mateo Kovačič celých 90 minut s Derby Coutry. Chelsea nakonec s houževnatým soupeřem vyhrál 3:2, ale Mateo Kovačič k tomuto vítězství svým výkonem moc nepomohl a takovými výkony si možná neudrží pozici v základní sestavě, která je stále méně pevná.

V Premier League začal Mateo Kovačič utkání s Crystal Palace na lavičce náhradníků. Na trávník se dostal v 64. minutě za stavu 1:1. Chelsea nakonec dokázala vstřelit ještě dvě branky a vyhrála 3:2. Chorvatský reprezentant byl nyní hodně aktivní, často se zapojoval do akcí a držel se více u levé strany hřiště. Nutno také zmínit fakt, že za tu dobu neztratil ani jeden míč.
WhoScored: 6,9/10

Lucas Silva (Cruzeiro)
Crizeiro vyhrálo 2:1 s Américou a Lucas Silva odehrál posledních patnáct minut, když se domácí snažili o vyrovnání. Brazilský záložník si defenzivní úkoly plnil velice dobře a Cruzeiro si tak i díky němu odvezlo cenné tři body.
WhoScored: 6,0/10

Martin Ødegaard (Vitesse)
V Holandském Poháru odehrál Martin Ødegaard celý zápas s Heraclesem. Vitesse vyhrálo 2:0 a veliký úděl na tom měl i norský reprezentant, který zaznamenal první branku v novém působišti.

Ligový zápas už byl větší výzvou, protože Vitesse narazilo na PSV a navíc od 14. minuty hrálo v oslabení. Martin Ødegaard měl tak hodně defenzivních úkolů, ale i tak se snažil zakládat útočné akce pro spoluhráče a připsal si dvě klíčové přihrávky (nejvíce z mužstva). Vitesse nakonec prohrálo 0:1.
WhoScored: 6,8/10

Óscar Rodríguez (Leganés)
V poslední době hraje Óscar Rodríguez doslova všechno a proto jej nechal trenér v Copa del Rey oddechnout. I v utkání s Rayo Vallecanem jej ale nakonec mužstvo potřebovalo a proto musel nastoupit na trávník v 65. minutě. Jeho mužstvo nakonec dokázalo alespoň vyrovnat na konečných 2:2.
Marca: 1/3
AS: 2/3

V sobotu se Leganés utkalo s Atléticem Madrid a španělský záložník se vrátil do základní jedenáctky. Byl hodně aktivní a hledal si neustále volné prostory, i když jeho spoluhráči měli míč na kopačnách mnohem méně času. Leganés nakonec mohlo být po zápase velice spokojeno, protože dokázalo vybojovat cennou remízu 1:1.
Marca: 2/3
AS: 1/3

Raúl de Tomás (Rayo Vallecano)
V Copa del Rey španělský útočník nenastoupil  a do základní sestavy se vrátl o víkendu, kdy na Rayo Vallecano čakala silná Barcelona. Raúl de Tomás byl nejvíce vidět při druhé brance svého mužstva, když nasměřoval svou střelu do tyče a z dorážky dokázal skórovat Álvaro García. Raúl de Tomás byl vystřídán za stavu 2:1 a následně si jeho spoluhráči nechali vedení utéct a prohrálo 2:3.
Marca: 1/3
AS: 1/3
WhoScored: 6,7/10

Rodrygo (Santos)
Santos čekal náročný duel s Palmeiras a Rodrygo opět nastoupil v základní sestavě. O poločase ale jeho mužstvo prohrávalo 0:2 a brazilský útočník rozhodně neměl svůj den, což vedlo k jeho střídání již o poločasové přestávce. Tyto trenérovy tahy přinesly efekt a Santos dokázal vyrovnat na průběžných 2:2, nakonec ale Palmeiras díky trefě Victora Luise stejně vyhrálo 2:3.
WhoScored: 5,8/10

Theo Hernández (Real Sociedad)
Theo Hernández po trestu opět naskočil do základní sestavy v Copa del Rey proti Celtě Vigo a Real Socedad nakonec remizoval 2:2. Francouzský bek byl hodně aktivní a po dlouhodobé absenci předvedl pozitivní výkon.
Marca: 1/3
AS: 2/3

Ještě lepší výkon předvedl jednadvacetiletý obránce v ligovém střetnutí se Sevillou, ve kterém jeho souboje s Jesúsem Navasem patřily k ozdobám celého utkání. Přes Thea Hernándeze šlo mnoho akcí Realu Sociedad, nebál se zaútočit a u toho byl hodně jistý v defenzívě. Po tomto zápase se ve Španělsku začalo psát o tom, že se Theo Hernández konečně vrací do formy, kterou se prezentoval v Deportivu Alavés.