Prezentace Julena Lopeteguiho

Prezentace Julena Lopeteguiho

| Aktuality | Milánek

Florentino Pérez dnes v čestné lóži Santiaga Bernabéu představil Julena Lopeteguiho jako nového trenéra Realu Madrid.

Florentino Pérez

"Rosa (manželka), Maria, Daniel a Jon (děti), členové vedení, socios, členové fanklubu, média, vítám Vás na Santiago Bernabéu na prezentaci našeho nového trenéra. Chtěli jsme tuto událost uskutečnit po zakončení Mistrovství světa a plánovali jsme ji po dalším úspěchu naší reprezentace. Ale série situací vedla k tomu, že jsme dnes tady s velikými nadějemi týkajícími se nové etapy, která začíná pro všechny madridisty. Chci vám říct, že je obrovskou satisfakcí představit nového trenéra Realu Madrid. Dnes vítáme někoho, kdo dokonale zná tento domov a kdo v posledních letech ukázal, že je vynikajícím profesionálem. Vítáme tě, Julene Lopetegui!"

"Byl jsi hráčem i trenérem Castilly, hráčem prvního mužstva Realu Madrid a dnes převezmeš odpovědnost vést legendátní mužstvo, které dokázalo vyhrát tři Ligy Mistrů v řadě a čtyři za posledních pět let. Drahý Julene, dnes se vracíš domů poté, co jsi naší reprezentaci dostal na Mistrovství světa neuvěřitelným způsobem. Byl to obrovský úspěch, protože jsi nepoznal hořkost prohry ve 20 zápasech, ve kterých jsi národní výběr vedl. Vím, že je to pro tebe a tvou rodinu den plný emocí a pocitů. Rozumím, že máš v sobě hořké pocity, protože vím, že jsi snil o vítězství na Mistrovství světa. Měl jsi dva sny, které byly zcela kompatibilní: prvním bylo to, aby ses stal se Španělskem mistrem světa a druhým pak jednoho dne trénovat milovaný Real Madrid. To se dnes stalo skutečností"

"Drahý příteli, je nevyhnutelné komentovat situace, které nás potkali v posledních hodinách. Real Madrid a Julen Lopetegui se dohodli v průběhu několika málo hodin. Dohoda se týkala vzájemné spolupráce po Mistrovství světa a samozřejmě se tak stalo po respektování klauzulí a termínů zapsaných v jeho smlouvě. Chápali jsme, že se oznámení dohody muselo uskutečnit rychle a před zahájením Mistrovství světa. Cíl byl jasný - mělo se jednat o dokázání náklonnosti, na základě které jsme se chtěli vyvarovat spekulacím a nejrůznějším konspiračním teoriím. Ve fotbale neexistují precedensy, ve kterých se reprezentační na základě svého práva dohodl s nějakým klubem na spolupráci po Mistrovství světa, Mistrovství Evropy, Jižní Ameriky či Afriky, jakéhokoliv kontinentu na světě a někdo tuto dohodu považoval za absenci loajálnosti."

"Těm, kteří hovoří o ukrývání situace, chci říct, že neexistuje nic dalšího od reality. Dohodli jsme se v průběhu několika hodin a rozhodli jsme se naší dohodu co nejdříve oznámit. Učinili jsme tak hlavně proto, abychom se před Mistrovstvím světa vyhnuli spekulacím, které by mohly ohrozit naše národní mužstvo na turnaji. Sdělil jsem prezidentovi federace, že jsme se dohodli s Julenem Lopeteguim. Dohoda se týkala pouze těchto dvou stran, Realu Madrid a Julena Lopeteguiho. Dohodli jsme se zcela legálně a při respektování stávající smlouvy trenéra. Společná konference trenéra a prezidenta, která se měla uskutečnit následující den a která měla být projevem normálnosti, se ukázala jako projevem špatně pochopitelné hrdosti. Všechno jen zhoršovali ti, pro které je každý důvod dobrý, aby poškodili Real Madrid."

"O několik hodin později ukázal prezident federace nepochopitelnou a nespravedlivou reakci, kterou v historii fotbalu nenajdeme. V posledních dnech média ukázala nejznámější případy, třeba u Kubaly, Aragonése, Scolariho, Hiddinka, Van Gaala, Conteho a desítek méně známých trenérů, kteří podepsali smlouvy před turnaji či v jejich průbězích. Samozřejmě ale v žádném případě nebyl daným klubem Real Madrid. Real Madrid, který je na druhou stranu velcie hrdý, že mohl pomáhat v dosažení cílů a úspěchů španělské reprezentace."

"Právě proto vždy opakuji, jak důležitá je jednota všech madridistů, kteří jsou ve Španělsku a na celém světě a kteří pomáhají být Realu Madrid ještě více milovaným a obdivovaným klubem. Musíme nadále společně pracovat, abychom se mohli utkat s těmi, kteří hledají pouze něco, čím by mohli Real Madrid poškodit. Ti, kteří mne dobře znají, a jsem tady již mnoho let, ví, že já nepraktikuji falešné hry. Ale přišel moment, ve kterém se všichni madridisté musejí utkat s touto frontou, která se pouze snaží poškodit pověst našeho klubu, ve kterém prožíváme jednu z nejvýjimečnějších epoch v naší historii. (potlesk celého sálu)"

"Strašně nás překvapuje a nemůžeme to pochopit, jakým způsobem se mělo uškodit šatně plné fotbalistů s obrovskými touhami, kteří se opět chtějí stát mistry světa, po čemž jsme všichni snili. Hovoříme o hráčích z nejvyšší úrovně, o maximálních profesionálech, kterých se takové sportovní rozhodnutí netýká ani v tom nejmenším stupni, což bylo patrné v každém případě, který se na světě stal. Opravdu si myslím, že nebyl ani jeden moment, kvůi kterému měl Julen Lopetegui skončit na trenérské lavičce reprezentace. Byly hozeny do koše dva roky práce, které Julen Lopetegui odvedl."

"Cítíme, že mu nebylo umožněno bojovat o jeho velký sen, kterým bylo to, aby se se španělskou reprezentací stal mistrem světa. Ale dnes máme důležitý den pro nás všechny. Cítíme satisfakci, že můžeme počítat s velikým trenérem a chceme nadále společně psát historii. Dnes mají všichni madridisté v Julenovi svého nového trenéra. Je člověkem, který si splnil jeden ze svých velkých snů. On ví, že je to neuvěřitelná a gigantická výzva, se kterou se může utkat jen velice málo lidí."

"Drahý Julene, budeš z naší strany vždy cítit podporu a náklonnost. Děkuji ti za tvou přítomnost a vítám tě ve tvém domově, v Realu Madrid. Děkuji moc."

Julen Lopetegui

"Moc děkuji. Je to den plný emocí, ale budu se snažit říct, co to říct chci. Zaprvé, velice děkuji prezidentovi a Realu Madrid za důvěru, kterou mne obdaroval a za odpovědnost, kterou ponesu s obrovskou hrdostí a také velikou silou. Vím, kam přicházím. Vím, že tady jsou ta největší očekávání. Tady není nic dostačující. Budu se snažit dát ze sebe absolutně všechno a společně budeme bojovat, abychom byli na historické úrovni tohoto klubua možná ještě vyšší. Vůbec nepochybuji o tom, že nám nebude scházet tvrdá práce."

"Cítím se připraven na tuto gigantickou cestu. Navíc, od příchodu do klubu, do sportovního městečka cítím tu sílu, která doprovází Real Madrid. Jako trenérovi bude tato síla potřebná, protože tady ji mít musíte. Společně dosáhneme cíle, který je jednoduchý - vyhrát úplně všechno. Real Madrid aspituje na všechny trofeje a my na to budeme aspirovat také."

"Děkuji všem. Cítím se součástí rodiny Realu Madrid. Včera jsem prožil pravděpodobně nejsmutnější den ve svém životě od smrti mé maminky... (slzy, potlesk celého sálu). Dnes je ale tento den tím nekšťastnějším v mém životě. (potlesk celého sálu). Moc děkuji, jsem vám k dispozici."

Zdroj: Realmadrid.com

Komentáře

olinho
olinho

prihovor Florentina thumbsup nechybali emocie, slzicky, tak zelam vela stastia, vitazstiev a trofeji Julen wink

Real Siempre
Real Siempre

Florentino ma ten projev vzdycky paradni, to tam dostane v ty chvili kazdyho

Dveesa
Dveesa

V istych castiach to vyzeralo ako motivacna burcovacka pred poslednou bitkou v Panovi Prstenov:Navrat Krala, co bolo ocenene aj potleskom

Dani92
Dani92

Ale asi si to sám nepíše, či? Žeby bol mal aj umeleckú dušu. lol lol

Marťá_sek
Marťá_sek

Flo má tu představovací řeč vždycky výbornou, pokud si to píše sám tak hat

ViniciusJR11
ViniciusJR11

Furt nedokazu realizovat ze Zizou uz neni trener shame

Dveesa
Dveesa

¨Navíc, od příchodu do klubu, do sportovního městečka cítím tu sílu, která doprovází Real Madrid¨ zrejma dalsi fanusik Star Wars biggrin

-
-

Ten font na dresu bída, moc se mi nelíbí. biggrin

Milánek
Milánek

To je fakt, je to hrůza...

dod1al
dod1al

...no,nie je to obvyklý font, ani mne sa nepáči,ale J.Lopetegui je bask a je dosť možné , že takúto kaligrafiu písma obľubuje, alebo je u baskov tradičná thinking

España81
España81

Ahoj chcem ta poprosiť nemohli by ste pridávať na stránku stale článok s aktuálnymi zápasmi MS? Nech tie komenty nemusíme pisat kade tade ale priamo k veci? Viem ze je to stránka o Reale ale len aby nebol chaos smile

España81
España81

Uf tak tomu hovorím expres. Dakujem za vsetkych robis skvelú prácu len tak dalej hat thumbsup

Raul=Real
Raul=Real

je to riadna grcanica vomit wall

zemiak
zemiak (upraveno: )

Mam rad nevsedne veci. Je to celkom srnadovne, ale radsej by som bol za nejake znakove pismo, ked uz tak uz.

kubči
kubči

Florentinov príhovor bol veľmi dobrý a Julenovi asi stále nebolo veľmi do reči po tom včerajšku a vôbec sa mu ani nečudujem. Ja by som bol tiež ešte stále zaskočený a sklamaný. Aleako fanúšik RM som rad že už mame trénera a je pripravený pustiť sa do práve.

Real Siempre
Real Siempre

OT: Griezmann se pry rozhodl definitivne zustat u matraci.

merengues
merengues

Taky pro to má 25 milionů důvodů a ještě jeden malý navíc, když koupí Lemara.

Real Siempre
Real Siempre

Obecne se asi u matraci rozhodli tu zalohu trochu rozpohybovat a zrychlit, to neni jen Lemar, ale i Rodri.

merengues
merengues

To zase bude legrace, jeden z nejhůře posilujících klubů v Evropě, vždy po pár měsících zjistí, že ten superfotbal můžou hrát pořád ti stejní, noví nechápou.

Real Siempre
Real Siempre

Snad... ale tentokrat mam pocit, ze ty posily jsou dobre.

zemiak
zemiak (upraveno: )

Vitaj doma Lope. Budes to mat strasne tazke namotivovat takych majstrov. Takticke videa nepomozu. Aj cast fanusikov bude proti Tebe. Bojuj a najdi silu, lebo ju budes potrebovat. Snad sa s Teba stane novy Gaius Julius.

Zbyněk Hlávka
Zbyněk Hlávka

Dík Milánku za překlad hat Flo vypadá už vážně nasraný a ani se nedivím, mě ten hon na Madrid taky nebaví.

Real Siempre
Real Siempre

Flo byl vcera opravdu v razi. Tady je dalsi z jeho odpovedi:

"Neymar do City? Nikdo nechce hrat v City. Ani v zadneme jinem tymu Premier League. Hraci tu ligu nemaji radi."

To fakt vypada, ze situace primela Florentina k par zajimavym vyrokum. biggrin

olinho
olinho

a pridal bonbonik aj o Alissonovi: "Alisson za 78 milionov? Za taku cenu nech si ho kupi Liverpool."

CrisRM
CrisRM

lol... Ten teda perlil... Tak ho mam rad... Nenechame si srat na hlavu...

España81
España81

Dobre im naložil Borec lol lol lol

Ryan
Ryan

thumbsup Floro se s tím nesere, evidentně mu tohle chybělo po těch několika sezónách, kdy byl během léta relativně klid. biggrin

Pro psaní komentářů se prosím přihlašte.